Firmamız Alaylı tabir ettiğimiz dededen toruna geçmişi 1950 yılına dayanan satış kültürüne sahiptir. Atalarımız Ankara, Kayseri, Tokat (Ankat) ilçe ve köylerinde çerçi çeşitleri satarak ticarete başlamıştır. Bu ilkeyle bayrağı teslim alarak 2000 yılından bu güne çeşitli gıda firmalarının tedarik hizmetlerini yapmıştır.

 

Özellikle hızlı tüketim ürünlerinde büyük yatırım yaparak Süt ürünleri, Baklava ve Börek’te fabrikasyon üretime geçmiştir. Gelişimini daha kaliteli hizmet vermek için büyük teknolojik yatırımlar yaparak Türkiye’ye  en uygun fiyatlarla sunma imkanı sağlamıştır.

 

Mert-Pa Gıda Lojistik Merkez Depo kontrollerini Tokat fabrika’dan yapmaktadır. Bunun yanı sıra Ankara Fabrika ve Kayseri’de merkeze bağlı lojistik depoları mevcuttur. Güçlü temelleri üzerine oturttuğu tecrübe ve birikimiyle 20 yılı aşkın süredir durmadan gelişti.

 

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini zamanında en uygun şekilde karşılamak, sürekli gelişimi ilke olarak benimsemek ekonomik, hızlı güvenilir hizmet sunmaktır.

 

Üretim kalitesi konusunda istikrarlı bir başarı çizelgesi elde etmek, Firma bünyesinde sürekli bir gelişim sağlayabilmek çalışmalarımızın değişen şartlara ve gelişen teknolojiyle paralel olarak kalite üretim sistemine uygun verimli ve etkin yürütülmesini sağlayabilmektir.

Saygı ve Sevgilerimle..

 

Ankat Beylerbeyi

Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet MERT